Új vezérigazgatója és általános vezérigazgató-helyettese lett a Diófa Alapkezelőnek - tájékoztatta az MTI-t az alapkezelő.
A Diófa Alapkezelő új vezérigazgatója és egyik igazgatósági tagja Oláh Márton lett, általános vezérigazgató-helyettesnek és egyben igazgatósági tagnak Mikesy Álmost nevezték ki, az igazgatóság élére Barlai Róbert került.
Közölték: Oláh Márton a banki és tőkepiaci területen 25 éves tapasztalattal rendelkezik, Mikesy Álmos korábban a kockázati tőke, magántőke és M&A területén szerzett vezetői és üzleti tapasztalatot, Barlai Róbert pedig közel harmincéves hazai és régiós banki, illetve tőkepiaci tapasztalattal bír.
A vezetőváltások célja a közlemény szerint, hogy az alapkezelő a következő években tovább növelje súlyát a magyar piacon, pozíciókat építsen ki a régiós piacokon, valamint új, innovatív megoldásokkal tovább színesítse termékpalettáját, szolgáltatásait. Erőteljes csökkenés várható az alapkezelőnél az üzemeltetési költségekben, ami az ügyfelek számára magasabb hozamokban válik majd érzékelhetővé - ismertették.