A Magyar Bankholding kiemelt figyelmet fordít a vidékre és az agráriumban működő vállalkozók kiszolgálására, írja a 24 Óra.
Eddig soha nem látott léptékű egyesülés készülődik a magyarországi bankpiacon: a Magyar Bankholding Zrt. a múlt hét közepén bejelentette, hogy elfogadta a Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarékbank egyesülésére vonatkozó ötéves üzleti stratégiát. Az új, működését 2023-ban megkezdő nagybank rendkívül erős szereplője lesz majd a hazai hitelintézeti piacnak, hiszen az egyesülő pénzintézetek egyenként is meghatározó súlyú versenyzők voltak. A számok nyelvére fordítva ez azt jelenti, hogy az új szolgáltató a mérlegfőösszege (kicsit szabadon értelmezve az üzemmérete) alapján az OTP Bank után a második legnagyobb pénzintézeti csoport lesz Magyarországon.
A jelentős horderejű összeolvadás persze több szempontból is átalakítja az erőviszonyokat a pénzügyi szolgáltatóknál. A leginkább szembetűnő változás, hogy az eddigi kilenc helyett hét, a mérete alapján meghatározó súlyú és teljes szolgáltatási palettát nyújtani képes hitelintézeti csoport marad Magyarországon. Az új bankcsoport induló pozíciói mindenesetre egyáltalán nem rosszak: 1,4 millió aktív lakossági és 208 ezer aktív vállalati ügyfelet szolgál ki. Emellett a holding számos területen piacvezető pozícióval rendelkezik, miközben országosan 925 fiókot működtet: ez a hálózat szintén egyedülálló méretű, miközben erős jelenlétet biztosít a közepes és kisebb méretű településeken is.